Jdi na obsah Jdi na menu
 


Steve Irwin - lovec krokodýlů

Steve Irwin. Myslím, že není ani jeden milovník zvířat, který by neznal jeho jméno. Jeho pořady běželi snad ve všech zemích po celém světě. U nás můžete jeho pořady vidět na Nově každou neděli od 7:40.

Kdo to byl?

Stewe Irwin miloval už odmalička všechny zířata - hlavně plazy. Jeho otec, Bob miloval plazy a tak vzal celou rodinu a odstěhoval se do státu Quennslandu do města Beerwahu . V roce 1970 založil malý park plazů na slunečním pobřeží v Austrálii. Jejich rodinný podnik se  rozšiřoval a dostal jméno Austrália Zoo.

 Steve a jeho rodina bydlela v zoo a tak se vídali se zvířaty každý den. Jeho otec, milovník všech plazů naučil Stewa už v devíti letech chytat krokodýly v noci holýma rukama! Roku 1991 Steve převzal celou Zoo a zoo začala rozkvétat. Steve se náhodou potkal s televizním výrobcem Johnem Staintontem, okamžitě se stali přáteli a John mu nabídl předvádět svá zvířata světu. Vzali si lo´d a natočili první dokumentární film Lovec Krokodýlů. Ten měl obrovský úspěch a tak neváhal a natočil během následujích 3 let 10 hodinových epizod, které viděli snad všichni diváci na celém světě. Ty měli nečeknaý úspěch a tak natočil dalších 70 epizod Lovec krokodýlú, 53 epizod Seznamy krokodýlú a 43 epizod Krokodýlí deníky.

 "Nikdo na světe nebyl jako on. Vypadal jako Tarzan ochraňující přírodu, superhrdina v nadživotní velikosti!" Terri Irwin

Steve měl neobyčejný smysl pro práci se zvířaty. Byl schopen odhadnout jejich chování a všechny reakce. Jen díky tomu byl schopen vzít obřího korkodýla a další podobná zvířata do holých rukou.

Šok - nečekaná smrt!!!!

 "Tohle je můj největší odkaz světu. Musíme si být vědomi toho, čím je Austrálie. Nejrovnější národ na matičce zemi. Je to sakra rovná země a  jémináčku, my v ní neumíme pořádně chodit. Měli bychom jíst hovězí a jehněčí  a ne klokanní a krokodýlí. Ti jsou totiž důvodem, proč do Austrálie ještě jezdí nějací turisti. Oni jsou těmi ikonami našeho turismu!"

Jednou, ale reakci neodhadl a to ho stálo život. Při natáčení dokumentu, kdy se v Bath Reefu potápěl do moře ho napadl jinak mírumilovný rejnok. Steve se přiblížil k 30 cm velkému rejnokovi, který se po něm ohnal svým 10 cm ostrým ocasem a trefil ho přímo do srdce. Přestože ho okamžitě odvezli do nemocnice, lékaři nemohli konstatovat nic jiného než smrt. Po jeho smrti se objevili spekulace, že při potápění byl Steve pod vlivem omamných látek a proto ztratil koncentraci. Toto tvrzení se, ale následně vyvrátilo. Jeho pohřeb byl sledován miliony diváků na celém světě - některé televizní kanály to vysílali v přímém přenosu. Na jeho pohřbu měla proslov jeho 10 dcera, která oznámila světu, že bude pokračovat v práci jeho otce. To e taky stalo a malá Irwinová si založila svůj vlastní televizní pořad, kde loví krkodýly, stejně jako její otec, holýma rukama!!!

tady je odkaz na reportáž z jeho pohřbu:

http://webtv.idnes.cz/?relation=060921104125428

 "Jestli se mi někdy něco stane, lidé řeknou: My věděli, že ho jednou ti krokouši dostanou!"

 

Náhledy fotografií ze složky Steve Irwin

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tomas a jirka

(hust y videa, 26. 3. 2008 16:34)

husty videooooooo